آریل صنعت سپاهان

طراح و تولیدکننده‌ی مخازن کرایوژنیک گازهای صنعتی مایع در ایران

 مخازن کرایوژنیک گازهای صنعتی مایع


مخازن گازهای صنعتی مایع یا اصطلاح “cryotank” در اصل، یک بطری خلاء است. به گونه ای طراحی شده است که گرما را از مایع موجود در ظروف داخلی دور نگه دارد. بخارسازها یا وپورایزر ازت مایع را به حالت گازی آن تبدیل می کنند. منیفولد کنترل فشار، فشاری را که در آن گاز به فرآیند وارد می شود را کنترل می کند. مخازن کرایوژنیک برای ذخیره گازهای صنعتی و پزشکی در دماهای بالاتر به صورت مایع استفاده می شود. این مایعات فوق سرد شامل انواع گازهای صنعتی و پزشکی اعم از اکسیژن، نیتروژن، ازت، CO2،‌ آرگون و …به صورت مایع در دمای 150- درجه ی سانتی گراد یا پایین تر می شوند. این مایعات فوق سرد باید در مخازن کرایوژنیک نگهداری و حمل شوند.

این موارد بخشی از سیستم های تأمین گاز را تشکیل می دهند تا در طیف وسیعی از برنامه ها از جمله فرآوری فلزات، فناوری پزشکی، الکترونیک، تصفیه آب، تولید انرژی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرند. مایعات برودتی یا کرایوژنیک همچنین برای کاربردهای خنک کننده در دمای پایین مانند اتصالات کوچک کننده مهندسی، انجماد مواد غذایی و ذخیره سازی نمونه های زیستی استفاده می شود.


راهنمای خرید مخازن کرایوژنیک

1آیا دلیل خرید مخزن کرایوژنیک گازهای صنعتی مایع مقطعی یا دائم می باشد؟

2آیا محل نصب مناسب در مجموعه وجود دارد؟

3تامین کننده اکسیژن یا نیتروژن یا آرگون یا CO2 مایع کیست (با استفاده از کول باکس و یا ماشین حمل )؟

4- میزان مصرف روزانه چه مقدار است؟

نحوه استفاده از مخزن کرایوژنیک

زمانی که مخازن کرایوژنیک گازهای صنعتی مایع نصب و شارژ می‌گردد دو شیر برای استفاده از مایع و گاز برای مخزن نصب می‌شود که با توجه به نیاز باید از یک شیر استفاده شود. مخزن به صورت اتوماتیک فشار را تنظیم می‌کند و نیاز به فعالیت دیگری ندارد. فقط باید هر دو روز یکبار گیج مخزن را بررسی کرد و در صورت کاهش میزان مایع تا 25% ، مخزن باید شارژ گردد.

نکات زمان نصب و اجرای مخازن کرایوژنیک

مهم‌ترین مسئله این است که این مخازن به وپورایزر نیاز دارد، بعد از آن یک نقشه فونداسیون از محل نگهداری آن تهیه می‌شود، بعد از اجرا شدن نقشه لوله کشی مخازن انجام می‌شود که با توجه به میزان مصرف و مکان مورد نظر خریدار انجام می‌گیرد. سپس مخزن در مکان معین نصب و راه اندازی می‌شود. مخزن مایع شارژ می‌گردد و لوله گیج مایع  و رگلاتور فشارساز آن نیز تنظیم می‌گردد.

مزایای مخازن کرایوژنیک آریل صنعت سپاهان

این مخازن به دلیل نوسانات قیمتی، طراحی فنی و مهندسی، ساخت و کیفیت تجهیزات نصب شده روی آن حساسیت بالایی در هنگام سفارش و خرید دارند. ما مفتخریم در این راستا خدمات خرید و فروش، مشاوره، ساخت ، نصب و راه اندازی انواع مخازن کرایوژنیک گازهای صنعتی مایع را به مشتریان گرامی ارائه می‌دهد.

چرا مخازن کرایوژنیک آریل صنعت سپاهان؟

شرکت آریل صنعت سپاهان با ارائه ی راهكارهای مهندسی و مدرن و بهره‌گیری از تجربه‌ی چندین ساله در ساخت مخازن کرایوژنیک را دارا می‌باشد. گستره‌ی این فعالیت‌ها با طـراحی تخصصی آغاز می‌شود و سپس ساخت و تولید این مخازن، با کیفیت استاندارهای جهانی و کاملا رقابتی با موارد مشابه داخلی و خارجی را شامل ‏‌می‌شود.

آریل صنعت سپاهان با هدف جلب رضایت مشتریان و کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده و در نهایت، تحویل به موقع محصول با همکاری سایر واحدهای شرکت و پیشبرد اهداف راهبردی، فعالیت گسترده ای دارد.

برای اطلاعات و آشنایی بیشتر با محصولات آریل صنعت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.